ABD Başkanı George W. Bush yönetimi, Comedy Central adlı Amerikan televizyon kanalında, ‘Küçük Bush: Amerikan Sakini’ adındaki bir çizgi dizide yaramaz ilkokul öğrencileri olarak karikatürize edilecek.

254486 - Küçük Bush: Amerikan Sakini
"Küçük Bush"un arkadaşları arasında, homurdanarak konuşan "Küçük Cheney" ve Bush'un ev ödevlerini yapan "Küçük Condi" bulunuyor.

‘The Simpsons’ çizgi dizisinin yazarı ve prodüktörü Donick Cary tarafından hazırlanan altı bölümün, gelecek yıldan itibaren Comedy Central’da yayınlanmaya başlaması bekleniyor.

“Küçük Bush” çizgi karakterinin arkadaşları arasında ise ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney’i temsilen, homurdanarak konuşan “Küçük Cheney” ve ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ı temsilen, Bush’un ev ödevlerini yapan “Küçük Condi” bulunuyor.

Orijinal adı “Lil’ Bush: Resident of the United States” olan çizgi dizinin bir bölümünde Küçük Bush ve arkadaşları, okul yemekhanesinde Amerikan tarzı ekmek arası sosis (hot dog) yerine Orta Doğu yemeği “felafel” çıkması üzerine yemekhane çalışanlarını, Bağdat’taki Ebu Garib hapishanesi skandalına benzer şekilde cezalandırıyor.