Çağan Irmak'ın son filmi "Karanlıktakiler" dünya Google Page Rankingömiyerini 33. Montreal Film Festivali'nin "Dünya Sinemasına Bakış/Focus on World Cinema" bölümünde yaptı.


Çağan Irmak'ın son filmi "Karanlıktakiler" dünya Google Page Rankingömiyerini 33. Montreal Film Festivali'nin "Dünya Sinemasına bakış/Focus on World Cinema" bölümünde yaptı.

Yapımcılığını Most Production gerçekleştirdiği filmin, başrollerini Meral Çetinkaya, Erdem Akakçe, ve Derya Alabora'nın paylaşıyor.

Ünlü sinema eleştirmeni Martin Morin, “Canoe” adlı internet sitesinde yer alan yazısında, "Sağlıksız bir anne-oğul ilişkisinin, acının ve kendini unutmanın dokunaklı hikâyesini anlatan bu drama hem senaryo kalitesi hem de oyuncuların başarılı performansları açısından görülmeye değer." yorumunu yaparken, bir başka ünlü sinema eleştirmeni Manon Dumais de “Voir” adlı internet sitesinde, "Acı-tatlı tonda bir dramatik komedi olan 'Karanlıktakiler', ilk başlarda güldürse de karakterlerin kendilerini daha fazla ortaya koymasıyla duyguların ağır bastığı bir film" sözleriyle değerlendirdi.

Natalia Wysocka, “24 Heures” gazetesinde yer alan "Annem dışında her şey" başlıklı yazısında, "Karanlıktakiler, iki başarılı performansın yürüttüğü çok özgün bir film. Aynı zamanda reklam ajansının modern çizgisi ve ışığı ile annenin kendisini kapadığı karanlık ve eski apartman dairesini karşı karşıya getiren sinematografik ve artistik yönetimin başarısının da altını çizmek gerekir. Eğlenceli ve şaşırtıcı" yorumunu yaptı. “La Presse” gazetesi yazadı Anabelle Nicoud da, "Yönetmen Çağan Irmak görünüşte mizahi bir tonda, iliklerine kadar nevrotik bir anne-oğlu sahneliyor" dedi.