2900 - Drag Me To Hell (2009)
"Spider-Man" serisi başta olmak üzere, bir çok başarılı yapımda imzası bulunan Sam Raimi, kardeşi Ivan Raimi ile birlikte senaryosunu yazdığı 2009 çıkışlı "Drag Me To Hell" adlı fantastik - gerilim yapımında, Kaliforniyalı aktris Alison Lohman başrol oynuyor.
Bir süredir boşta olan 'müdür yardımcılığı' pozisyonuna atanmak için işine dört elle sarılan genç Christine, bankanın kredi danışmanlığı bölümünde çalışmaktadır. Erkek arkadaşı Clay ve bankadaki boş pozisyonu isteyen iş arkadaşıyla aralarında gerçekleşen önemsiz atışmalar, genç Christine'nin hayatını daha da normal kılmaktadır.
İş günlerinden birinde, elinden alınacağı evinin borçlarını ödeyemeyen ve ödeme süresinin uzatılmasını isteyen yaşlı bir kadının, Sylvia Ganush'un yalvarışa dönen ısrarlarını kırmak zorunda kalan genç Christine, sürenin uzatılması için önünde diz çöken yaşlı kadının örselediği vicdanının sesini, terfiyle gelen dolgun ücretin, özünde masum olan hayaliyle susturmayı başarmıştır.

Aynı günün akşamı, arabasına binmek üzere otoparka giden Christine, Sylvia Ganush ile karşılaşır. Yaşlı kadın, Christine'den kendisini aşağıladığı için hesap sormaktadır ve bu durum, gittikçe kaba bir hal almaktadır. Yaşlı kadını sakinleştirmeye çalışan Christine, ansızın ve karşı koyulmaz ölçüde kuvvetli bir saldırıya uğrar. Yaşlı kadının güçlü darbelerine karşılık vermeye çalışan Christine, karşılık vermeye çalıştığı sırada üzerindeki mantonun düğmesini koparan yaşlı kadının düğmeye bakarak anlayamadığı kelimeler söylemesine ve sonrasında ortadan kaybolmasına şahit olur.

2894 - Drag Me To Hell (2009)


Sylvia Ganush, Christine'nin mantosundan kopardığı düğmeyle, genç kadını lanetlemiştir ve bu lanet, ruhun bedenden ayrılıp, sonsuza kadar kalacağı cehennem ateşinin içine atılmasıyla sürecektir.