Bergüzar Korel'in filmi Özgü Namal ve Berrak Tüzataç'ın filmlerini geride bıraktı

Geçen hafta vizyona giren filmlerden Bergüzar Korel’in rol aldığı “Aşk Geliyorum Demez” 3 günde 66 bin seyirci toplarken, Berrak Tüzünataç’ın oynadığı ‘Kıskanmak’ı 8420, Özgü Namal‘ın filmini ise 1754 kişi izledi.

Milliyet gazetesinin haberine göre “Binbir Gece” dizisiyle üç yıl boyunca en çok izlenen dizinin başrol oyuncusu olan Bergüzar Korel’in filmi “Aşk Geliyorum Demez”, diğer iki yıldızın filmlerini geride bıraktı. Korel’in Tolgahan Sayışman ile başrol oynadığı Murat Şeker imzalı film, 150 salonda, 150 kopyayla seyirciyle buluştu ve üç günde toplam 66 bin 250 seyirci tarafından izlendi. Zengin bir müteahhidin doğayı korumaya çalışan, yardımsever kızı Gözde karakterini canlandırdığı filminin box office listesine üçüncü sıradan girmesi, 7 aylık hamile Korel’i sevindirdi.

Berrak Tüzünataç’ın başrolünü, filmdeki performansıyla Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazanan Nergis Öztürk ve Serhat Tutumluer ile paylaştığı “Kıskanmak” ise 40 kopyayla, 40 salonda gösterime girdi. Tüzünataç’ın maden mühendisi Halit’in eşine az rastlanır güzellikteki eşi Mükerrem’i canlandırdığı film, üç günde 8 bin 420 kişilik gişe yaptı.

Başrolünü Mehmet Aslantuğ ile paylaştığı “Hanımın Çiftliği” dizisi reyting rekoru kıran Özgü Namal’ın başrolünü oynadığı Selda Çiçek imzalı “İncir Çekirdeği” filmi ise 20 salonda, 20 kopyayla vizyona çıktı. Namal’ın sinemaya katkı sağlamak için ücret almadan oynadığı ve gişesine ortak olduğu film, ilk üç günde 1754 seyirci tarafından izlendi. Namal ve Tüzünataç’ın filmlerinin düşük gişe elde etmesinde çok az kopyayla gösterime girmesi ve komedi öğelerinin bulunmamasının payı olduğu belirtildi.

Geçen haftanın en fazla izlenen beş filmi ve seyiric sayıları şöyle:

1. Nefes: Vatan Sağolsun 1 milyon 917 bin 187
2. Kolpaçino 275 bin 708
3. Aşk Geliyorum Demez 66 bin 250
4. Kanal - İ - Zasyon 226 bin 151
5. Yasak Bölge 20 bin 810