Halen devam etmekte olan 4. Ulaslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali kapsamında yapılan açıklamada Yeşilçam’ın unutulmaz çınarlarının adlarının Bursa yollarında ölümsüzleşeceği bildirildi. Bu uygulamayla film yıldızlarının ve yönetmenlerinin isimlerinin yer aldığı 'Hollywood Star' tabelaları Türkiye'de ilk kez Bursa'da hayata geçirilmiş olacak.

Uygulama, Bursa’nın simgesi haline gelen 'Çınar' yaprağı şeklinde tasarlanarak, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 19 Kasım'da saat 13:00’de yapılacak törenle gerçekleşecek.

Festival Danışma Kurulu’nun belirlediği ve bu yıl anılarına 'Sinemamızın Çınarları' tabelası hazırlanan isimler şöyle: Yönetmen, oyuncu, yapımcı ve tiyatro sanatçısı Muhsin Ertuğrul, Türk sinemasının ilk kadın yönetmeni ve ilk kadın yıldızı Cahide Sonku, oyuncu Ayhan Işık, yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu Osman Fahir Seden, yönetmen, yapımcı, senarist Atıf Yılmaz, oyuncu Hulusi Kentmen, oyuncu Belgin Doruk, oyuncu Sadri Alışık, oyuncu Vahi Öz, ve Türk sanat müziği sanatçısı ve oyuncu Zeki Müren.