"Neşeli Hayat" Hollanda'da
95967 - "Neşeli Hayat" Hollanda'daYılmaz Erdoğan'ın Senaryosunu Yazdığı ve Yönettiği "Neşeli Hayat" Filminin Hollanda Galası Başkent Amsterdam'da Yapıldı.Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği "Neşeli Hayat" filminin Hollanda galası başkent Amsterdam'da yapıldı.

Arena Pathe Sinemasında yapılan ve Yılmaz Erdoğan ile birlikte film oyuncularının büyük bir bölümünün katıldığı ilk gösterime, Amsterdam'daki Türk vatandaşları büyük ilgi gösterdi.

Gösterimin hemen başında ve sonrasında sahneye gelen Erdoğan ve oyuncular, seyircilerden gelen soruları da yanıtladı.

Bir sinemacı olarak her zaman daha çok seyirciye ulaşmayı hedeflediğini belirten Erdoğan, yaptıkları bu "Noel Baba" ögesini öne çıkaran filmle Batı'nın, kendi değerlerini esas alarak sürekli bir iyimserlik vermeye çalışan klasik Noel Baba filmlerinin ötesinde, belki sembol olarak aynı noktadan hareket etmekle birlikte "Türk halkının bir gerçeğini, bir ironiyi" anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Erdoğan, Vizontele filminin devamının çekilip çekilmeyeceği yolundaki bir soruya, o dönemde üçüncüsünü planladığını, ancak araya sağlık sorunu girince geciktiği ve Neşeli Hayat filminin çekimine de başladığı için bu projesini rafa kaldırmak zorunda kaldığını, şimdilik gündeminde bulunmadığını anlattı.

Neşeli Hayat filmi, bugünden itibaren Amsterdam'ın yanı sıra Lahey, Rotterdam, Eindhoven ve Groningen kentlerinde gösterime giriyor