Sinema Dünyası Programı'nda Bu HaftaSinema Yazarı Ali Hakan TRT'nin Yeni Açılan Müzik Kanalı TRT Müzik Ekranlarında Yeni Bir Sinema Programı Hazırlamaya Başladı.


Sunuculuğunu genç kuşağın başarılı oyuncularından Birce Akalay'ın yaptığı "Sinema Dünyası" adlı program Her hafta Cumartesi Günü 22:15'de ve Pazar Günü 12:20'de yayınlanıyor.

Yeşil ekran tekniği ile hazırlanan programda sunucu gösterime giren filmlerin içine girerek, önemli sahnelerde rol alıyor.

Bu nedenle Türk Televizyonlarının en farklı sinema programı olan Sinema dünyasında bu hafta Müzisyen Atilla Özdemiroğlu’nun röportajına yer verilirken, Yönetmen koltuğunda Oliver Stone ağırlanıyor. Sunucu Birce Akalay, Testere VI, No Ofsayt, Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi,Gecenin Kanatları ve Aşka Dair filmlerinin içinde yolculuğa çıkıyor.

Demo Productions tarafından hazırlanan programın yönetmenliğini Erhan Cerrahoğlu, Özel Efekt tasarımını Murat Tekdemir yapıyor. Programın görsel efekt çalışması, üç kişilik bir ekibin 72 saatlik bir çalışma ile gerçekleştiriliyor.