Yılın En Başarısız Filmleri

Kanal-i-zasyon: Okan Bayülgen'in başrolünde oynadığı ve televizyon dünyası ile dalga geçen filmi Kanal-i-zasyon, reklam kampanyasına rağmen ne yazık ki beyazperdede umduğunu bulamadı ve Box Office listesinde 2009'u 29. sırada kapattı.

Vicky Cristina Barcelona: Scarlett Johansson, Javier Bardem ve Penelope Cruz gibi sağlam bir kadroyla dikkat çeken Vicky Cristina Barcelona 2009'da box office listesini 43. sırada tamamladı.

Abimm: Kurtlar Vadisi'nin Muro'su Mustafa Üstündağ ile Levent Üzümcü'nün oynadığı "Abimm" de gişede hüsrana uğrayan filmlerden. 123.915 kişinin izlediği film box office listesinde 50. sırada yer aldı.

Karanlıktakiler: Çağan Irmak, son filmi "Karanlıktakiler" ile gişede izleyicisinden yeterince ilgi göremedi. Film 2009'u 51. sırada tamamlayarak 123.915 kişi tarafından izlendi.

Karanlıklar Ülkesi; Lycanların Yükselişi. Vampirler ile kurt adamlar (lycan) arasındaki savaşı anlatan film yine bir vampir filmi olan Twilight kadar ilgi çekemedi. Sadece 72 bin kişinin izlediği film gişede 2009'u 84. sırada tamamladı.

Gölgesizler: Müziklerini Candan Erçetin'in yaptığı "Gölgesizler" filmi de dikkat çeken senaryosuna rağmen box office listesinde 114. sırada yer alarak sadece 41 bin kişi tarafından izlendi.

Konak: Başrollerinde Paşhan Yılmazel, Ogün Kaptanoğlu, Sevil Uyar ve Damla Debre'nin oynadığı Korku filmi olan "Konak" 8 hafta vizyonda kalarak 37 bin kişi tarafından izlendi.

Uzak İhtimal: Bir rahibe ile müezzinin aşkını anlatan ve 2009'un festivallerden belki de en çok ödülle dönen Türk filmlerinden bir tanesi olan "Uzak İhtimal" 6 haftanın sonunda 27 bin kişi tarafından izlenerek 135. sırada 2009'u tamamladı.

Kıskanmak: Yine Türk sinemasının en önemli isimlerinden olan Zeki Demirkubuz'un filmi "Kıskanmak" hala 2 ilde gösterimde olsa da Türkiye genelinde vizyondan kalkmış sayılabilir. 5 haftada 25 bin kişinin izlediği Kıskanmak 143. sırada.

Melekler ve Kumarbazlar: Cem Davran'ın başrolünde oynadığı Melekler ve Kumarbazlar 151. sırada ve sadece 22.966 kişi tarafından izlendi.

Pandora'nın Kutusu: Derya Alabora'ya en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandıran fikm gösterimde kaldığı 23 hafta gibi uzun bir sürede 26 bin izleyici tarafından izlenerek 2009 listesini alt sıralarda tamamladı.

Coco Chanel'den Önce: Moda dünyasının gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden biri olan Coco Chanel'in masal gibi hayatı ve fırtınalı aşkları bu sene beyazperdeye çokça yansıdı. Film Türkiye çapında 6 haftada 22 bin kişi tarafından izlendi.


Bornova Bornova: İnan Temelkuran'ın yönetmenliğini yaptığı ve Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü alarak damgasını vuran Bornova Bornova 7 hafta vizyonda kalarak 11.859 izleyiciye ulaştı.

İncir Çekirdeği: Özgü Namal'ın başrolünde oynadığı film 7 haftada sadece 7 bin izleyici sayısına ulaştı ve listede 200'üncü sırada yer aldı.

Acı: Erzincan'ın bir dağ köyünde 2 bin metre yükseklikte çekilen filmin yapım süreci oldukça zorlu geçti. Cemal Şan'ın yazıp yönettiği film 6 bin 500 kişiye ulaştı ve box office listesini 203.