Eski uygarlık Maya takvimine göre dünyanın sonunu anlatan Hollywood yapımı felaket filmi '2012'ye, yerli rakip geliyor: 'Dabbe 2'.. Ürpertci efektleriyle Kuran-ı Kerim'e göre kıyametin nasıl kopacağını anlatacak!

Hollywood, '2012' filmiyle kıyamet senaryosunu ortaya koydu, şimdi sıra Türkler'de! 25 Aralık'ta vizyona girecek olan 'Dabbe 2', Kuran-ı Kerim'i referans alarak, İslam inancına göre kıyameti anlatacak. Yönetmen Hasan Karacadağ, mütevazı bütçesine rağmen filmi için iddialı konuştu: "Korkuyu iliklerinizde hissedeceksiniz!"

Ürpertici inleme sesleri

'Duhan' adlı dumanın dünyayı sarmasını anlatan film ses efektleriyle iddialı. İnsan kulağının duyma sınırı altındaki ürpertici ve garip fısıltı ile inleme sesleri Low Frequency Recording (LFR) yöntemiyle çekilip, filme dahil edildi.

İki filmin farkı

'2012'; 200 milyon $'a çekildi. 'Dabbe 2' ise 1.5 milyon $ tuttu.

'2012'nin akıllarda kalan sahnesi Los Angeles'ın gökdelenlerinin yerle bir olmasıydı. 'Dabbe 2'nin en çarpıcı sahnesi ise Sultan Ahmet Camii'nin yanması olacak.

Roland Emmerich'in filminde kıyamet tarihi olarak '21 Aralık 2012' gösteriliyor. Hasan Karacadağ'ın filminde ise "Kıyamet her an kopabilir!" deniliyor.