Kurtlar Vadisi'ndeki karizmatik Polat Alemdar karakteriyle tanınan Necati Şaşmaz bugünlerde senaryosunu yazdığı animasyon filmiyle uğraşıyor.


Kanal D'de Güneri Civaoğlu'nun sunduğu 'Şeffaf Oda' programına konuk olan Necati Şaşmaz, senaryosunu kendisinin yazdığı animasyon filmi üzerine çalışmalarının sürdüğünü söyledi.


Filmle ilgili olarak "Türkiyenin ilk animasyon sinema filmi olacak. Senaryotamam. Şu anda mekanlar ve karakterlerin modellenmesi üzerine çalışıyoruz" diye konuşan Şaşmaz, filmin konusunu da anlattı:

"Osmanlı Padişah'ı Abdülhamit'in Japonya'ya Ertuğrul Fırkateyn'i ile göndermiş olduğu ilk Türk robotu. Bunun yolculuktaki serüveni, onu götüren Mahir isimli karakterin aşkı. Zaten 2010 yılı da ben bu konu üstünde çalışırken Türk-Japon yılı oldu. Katkıda bulunabilirsem ne mutlu bana."

Filmdeki animasyon sahnelerini, Kurtlar Vadisi'nin teknik ekibinin yapacağını anlatan Şaşmaz, dizideki efektler üzerine uğraşan ekibin artık bu konuda tecrübe kazandıklarını söyledi.


'Kurtlar Vadisi Filistin' yolda
Bu arada, Kurtlar Vadisi'ndeki bazı sahneler yüzünden İsrail ile kriz çıkmadan önce Filistin ile ilgili bir filmin hazırlıklarına zaten başladıklarını belirten Necati Şaşmaz, araştırma safhasından sonra şimdi de senaryo yazımına geçildiğini kaydetti.