Son yılların MUSALLAT’tan sonraki en iddialı korku filmi olma özelliği taşıyan proje, MUSALLAT filminde ele alınan diğer alemden gelen CİN’leri ele alıyor. Modern bir çift ve arkadaşlarının bir gece boyu yaşadıkları kabusu çok gerçekçi anlatımı ve farklı teknikleri ile beyazperdeye taşıyacak olan filmin yönetmeni Arkın Aktaç.

Filmin görüntü yönetmenliğini Muharrem Dokur, senaristliğini Murat Toktamışoğlu yapıyor. Başrollerde Gülseven Yılmaz, Özgür Özberk, Serap Üstün, Taner Ertükler ve küçük oyuncu Kayra Simur yer alıyor. Yapımcılar Murat Toktamışoğlu, Alper Mestçi ve Serkan Balbal.

Filmin senaryosu, 1990 yılında yaşanmış gerçek bir olayın gerçeğe çok yakın şekilde günümüze uyarlanması sonucunda yazılmıştır. Ayrıca filmde İslam aleminde CİN’ler konusunda yazdığı “CİNLERİN ESRARI” adlı kitabı ile tanınan İmam-ı Şibli’den yararlanılmıştır. İmam-ı Şibli CİNLERİN ESRARI kitabının orjinalini 880 yılında yazmıştır. Arapça orijinali Mısır Kahire İskenderiye Kütüphanesi'nde bulunan İmam-ı Şibli’nin ünlü eserinin Türkçe ilk baskısı 1979 yılında yayınlandığında büyük tartışmalara neden olmuş. Kitapta yer alan "Cin Çağırma Metotları" bölümü o yıllarda insanların cin çağırma çabaları nedeniyle yaşanan olaylar nedeniyle 1980 yılında yapılan 2. baskıda yer almamıştır.

Çocukluğunuzda yaşadığınız bir kabus 20 yıl sonra tekrar başlasa, öteki alemden gelen belalı bir varlık size, sevdiklerinize musallat olsa ve bir gece boyunca korkutucu, güçlü ve vahşi varlığın oyunlarına teker teker kurban olsanız kendinizi nasıl hissedersiniz? Sorunun cevabı 24 Eylül’de tüm Türkiye’de vizyona girecek olan “3 HARFLİLER-MARİD” filminde sizi bekliyor olacak.

Film için internette paylaşılacak olan 40 bölümden oluşan bir mini “3 Harfliler” belgeseli de çekildi. Belgeselde CİN’ler dünyası, varlıkları, insanlara musallat olma şekilleri, onlardan korunma yolları, yaşanmış gerçek olayların yaşayan kişilerin ağzından aktarımı gibi ilgi çekici ve bilgilendirici kısa videolar yer alıyor.

Filmin vizyon sonrası piyasaya çıkacak DVD’sinde CİN’lerden korunma duaları ve onların alemleri ve yaşamları ile ilgili bilgiler içeren videolar da yer alacaktır.

Filmin afişi ile ilgili olarak internet sitesinden farklı versiyonlar yayınlanarak seyircilerin seçimi dikkate alınacaktır.