Lars Von Trier’in yönettiği ve Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg ile Storm Acheche Sahlstrom’un oynadığı Deccal (Antichrist), 11 Haziran 2010’da Özen Film dağıtımıyla Özen Film - Umut Sanat tarafından vizyona çıkarılıyor.Umutsuzca acı çeken evli bir çift, orman içinde, herşeyden uzak evlerine çekilir. Problemli evliliklerini tamir etmeyi umut etmektedirler. Fakat doğa olaylara yön verecek ve herşey daha da kötü olacaktır. Yönetmen Lars Von Trier filmi için şöyle diyor: “Antichrist için bir özrüm yok. Sinemaya olan inancım bu filmle ortaya çıkıyor ve bu filmi kariyerimin en önemli filmi olarak görüyorum.”Yönetmenin İtirafları

İki yıl kadar once ağır bir depresyona girdim. Bu benim için yepyeni bir deneyimdi. Herşey gözümde değersiz ve önemsizdi. Çalışamıyordum.

Altı ay sonra yalnızca egzersiz olsun diye bir senaryo yazmaya başladım. Bu benim için bir çeşit terapi olacaktı , aynı zamanda da yeniden film yapıp yapamayacağımı test ediyordum kendi kendime..Senaryo, büyük ilgi görmeden yazıldı ve filme alındı. Fiziksel ve entellektüel kapasitemin yarısını kullandım.

Senaryoyu yazma süreci çalışma metodlarımın doğrultusunda olmadı. Sebepsiz sahneler ekledim . Görüntülerde mantıktan ve dramatic düşünce yöntemlerinden esinlenilmedi. Bir çoğu o dönemde ya da hayatımın daha önceki dönemlerinde gördüğüm rüyalardan kaynaklanıyordu.Bir kez daha konu “Doğa” ydı, fakat bu kez daha öncekilerden farklı ve daha kişisel ve direkt bir şekilde anlatıldı.

Gençken Strindberg okurdum. Paris’e gitmeden önce yazdıklarını, büyük bir beğeni ve iştahla, simyacı olmadan önceki notlarını okurdum. O dönemini, cehennem krizi olarak adlandırırdı. “Antichrist” de benim “Cehennem Krizi”mdi. Strindberg’e olan eğilimim bu filmde ortaya çıkmıştı.Hiç bir durumda Antichrist için bir özrüm yok. Aksine, sinemaya olan inancım bu filmle ortaya çıkıyor. Ve bu filmi kariyerimin en önemli filmi olarak görüyorum.