Kim Ki-duk’un yönettiği ve Jung-woo Ha, Ji-Yeon Park ile Hyeon-a Seong’un oynadığı ‘Zaman’, Bir Film dağıtımıyla gösterimde.

257224 - Zaman (Shi Gan / Time)

Koreli usta Kim Ki-duk, son filmi ‘Zaman’da, yeni nesildeki güzellik ve estetik saplantısını eleştiriyor. Geçtiğimiz Haziran ayında Karlovy Vary Film Festivali’nin açılışında dünya Google Page Rankingömiyeri yapılan ‘Zaman’, gerçek ameliyat sahneleriyle yönetmenin istediği “şok etkisini” de yaratıyor.

“Kim Ki-duk filmleri her zaman heyecan vericidir. Son filmi ‘Time-Zaman’ da bu konuda bir istisna değil.”
[Dan Fainaru - Screen]

“Güney Koreli sıradışı yönetmen Kim Ki-duk bu kez ülkesinde çılgınlık boyutuna varmış olan estetik ameliyat saplantısına neşter atıyor.”
[Derek Elley - Variety]


257263 - Zaman (Shi Gan / Time)

‘Boş Ev’, ‘İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış ... ve İlkbahar’, ‘Yay’ ve ‘Fedakâr Kız’ filmlerinin yönetmeni Kim Ki-duk, bu kez estetik ameliyatların zaman ve sevgi kavramları üzerine etkileyici bir filme imza atmış.

FİLMİN ÖYKÜSÜ
Sehi ve Civu yıllardır birlikte olan bir çifttir. Sehi, yüzünden sıkıldığını düşündüğü Civu’ya artık yetmediği fikrine kapılır.

Genç kadın sevgilisinin bir başkasından hoşlanabileceği düşüncesini kafasından atamaz ve önüne geçemediği kıskançlık krizleri yaşamaya başlar.

257264 - Zaman (Shi Gan / Time)

Sehi bir gün ardında hiç iz bırakmadan ortadan kaybolur. Civu kırılmıştır, ancak bir süre sonra kız arkadaşının yokluğuna alışır.
Bu arada Sehi yüzüne estetik ameliyat yaptırmıştır. Bir gün Civu, adı Sihi olan bir gizemli bir kadınla tanışır ve ona âşık olur.
Ne var ki, eski kız arkadaşı Sehi onunla tekrar ortaya çıkınca işler karışır...

Filmin Künyesi
Yönetmen: Kim Ki-duk
Senaryo: Kim Ki-duk
Görüntü Yönetmeni: Jong-moo Sung
Kurgu: Kim Ki-duk
Müzik: Hyung-woo Noh
Yapımcılar: Kim Ki-duk, Michio Suzuki
Orijinal Dil: Korece
Tür: Dram
Süre: 97 dk.
Yapım Yılı: 2006
Dağıtım: Bir Film
İthalat: Bir Film

Oyuncular:
Jung-woo Ha
Ji-Yeon Park
Hyeon-a Seong