Vizyona girmeden kadrosu ve ismiyle dikkat çeken "Vay Arkadaş - Manik, Tik, Dildo"nun Temmuz başında başlayan çekimleri sona erdi.

Aksiyon ve kahkaha türündeki filmin üç kafadarı Manik Tik ve Dildo; 26 Kasım 2010'da yaklaşık 200 sinema salonunda gösterime girerek seyircisiyle tanışacak. Vizyona girmeden hatta fragmanı yayınlanmadan adından oldukça söz ettiren filmdeki striptiz sahneleri için Demet Evgar 2,5 ay süreyle özel ders aldı.

Yaklaşık 1 milyon dolarlık bütçeye sahip filmin çekimleri dört hafta sürdü. Üç kafadarın maceralarının anlatıldığı film İstanbul'un tarihi mekanlarında geçiyor. Yaklaşık 150 kişilik teknik ekibin görev yaptığı filmin çatışma sahneleri özel efekt şirketi Gripall Effect ile gerçekleştirilirken, bazı sahnelerin çekiminde phantom serisinin yüksek hızlı kameraları kullanıldı. Bir gün öncesinde provası gerçekleştirilen trafik aksiyon sahnesinin çekimleri ise; 25 araç ile birlikte profesyonel sürücüler eşliğinde gerçekleştirildi.

Yönetmenliğini ödüllü yönetmen Kemal Uzun'un üstlendiği, Mahmut Kayımtu, Ahmet Kayımtu ve Ziyad Candan tarafından kurulan Barakuda Film Production yapımı "Vay Arkadaş - Manik, Tik, Dildo"nun çekimlerinden önce, Bozcaada'da oyuncularla birlikte okuma provaları ve senaryo çalışmaları gerçekleştirildi. Fırat Tanış, Ali Atay, Mete Horozoğlu gibi birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı filmin başrol oyuncularından Demet Evgar; aksiyon sahnelerinin çekimleri esnasında ayağından sakatlandı.