Yönetmenliğini Andrew Garfield'in yapacağı yeni Örümcek Adam, beklendiği gibi "yeniden başlatılmış" ve ilk 3 filmle ana akıma kapılıp klişeleşmiş halinden sıyrıldığının ipuçlarını yavaş yavaş veriyor...

Önce Peter Parker'la özdeşleşmiş Tobey Maguire yerine Marc Webb'in getirilmesi büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi de filmdeki kadın başrol karakteri Gwen Stacy'i kimin oynayacağı tartışılıyor... Film neden mi Stacy'e odaklanıyor? Çünkü Mary Jane artık yok!

Peter Parker'ın lise yıllarındaki sevgilisi olan Gwen Stacy'in Parker'la olan trajik ilişkisine 3. filmde biraz değinilse de havada kaldığı aşikardı. Yeni filmde Mary Jane'in boşluğunu dolduracak olan Gwen Stacy ise, 3. filmden sonra küllerinden doğacak ve orijinal hikayenin önemli bir parçası olacak gibi gözüküyor.

Fakat bu karakteri kim canlandıracak? Bilindiği gibi 3. filmde Stacy'i Bryce Dallas Howard canlandırmıştı, bu yüzden yeni filmde Howard'ın olması mümkün değil. Onun yerine düşünülen isimlerse şöyle: Emma Roberts, Teresa Palmer, Imogen Poots, Ophelia Lovibond, Lily Collins ve Mary Elizabeth Winstead.

Tabii filmde bir çok yeni kadın karakter olacak. Adı geçen aktrislerin filmde hangi rolü canlandıracakları, daha da önemlisi içlerinden hangisinin Gwen Stacy'e hayat vereceği şimdilik belli değil. Marc Webb ve Andrew Garfield'le görüşen adayların hangisinin bu rolü kapacağı ise yakın zamanda belli olacak...

Köklerine dönmüş ve çizgi-romana yakınlaşmış yeni Örümcek Adam'ın gelişmelerini duyurmaya devam edeceğiz...