Belki de film yıldızı olmayan bir tek internet girişimcileri kalmıştı, onlar da yakın zamanda Hollywood tarafından beyazperdeye taşınmaya başladı. Yakın zamanda internet dünyasına bomba gibi düşen sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi Facebook ve onun kurucuları hakkında David Fincher tarafından çekilmiş olan 'The Social Network'ü izleyeceğiz. Peki ya internet dünyasını beyazperdede sadece Facebook mu temsil edecek?

Bu piyasanın en büyük oyuncusu Google da yakın zamanda beyazperdeye taşınacak projelerden. Google'a ve kurucuları Sergey Brin ve Larry Page'e gözlerini diken film yapımcıları, Google'ı ve onun yarattığı yeni internet dünyasını anlatan "Googled: The End of the World As We Know it" isimli kitabın sinema haklarını satın aldı...

Ken Auletta tarafından yazılan kitap, Brin ve Page isimli iki gencin bir arama motoru kurmalarıyla başlayan ve sadece reklam gelirleri bugün 20 milyar doları aşan devasa bir internet devine dönüşen Google'ın kuruluşu ve tarihini anlatıyor.

Yapımcılar Michael London ve John Morris, filmin, dünyayı değiştiren bir şirket kuran iki genç, değiştirdikleri dünyada değişmeden nasıl kalabilir sorusunu cevaplayacağını ve insani ideallerin devasa başarılar sonrasında ne kadar değişebileceğini anlatacağını söylüyor.

Bu kadar bilgi ışığında kafamızda, idealleri uğruna her şeyi başaran klişe kahraman hikayeleri şekillense de ortaya çıkacak işi de merak etmiyor değiliz.

Bize Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'den daha sempatik gelen Brin ve Page ikilisini anlatacak filmi kimin uyarlayacağı ve yöneteceği henüz belli değil. Fakat yakın zamanda detayların belli olacağını düşünüyoruz...