Yönetmenliğini yaptığı son 'Kızıl Uçurum' serisiyle doğduğu topraklara dönen aksiyon ustası John Woo, IMAX şirketi ile birlikte Çin sinema tarihinin en pahalı filmini çekmeye hazırlanıyor...

2. Dünya Savaşı'nda Japonya'yla savaşan Çin hava kuvvetlerini anlatacak bir dönem filmi olacak olan Flying Tigers'ın bütçesi 90 milyon dolar olarak açıklandı. Woo'ya göre film, Çin sinemasının en gösterişli hava savaşı sahnelerine sahip olacak.

Eylül ayında prodüksiyon öncesi çalışmalara başlanacak olan filmde Woo ile birlikte çalışan IMAX şirketinin CEO'su Rich Gelfond da filmden umutlu. IMAX deneyiminin en üst düzeyde yaşanacağı film için Gelfond Woo'ya teknolojik olarak tam destek veriyor.

Fakat Woo'nun tek bir isteği var: Liam Neeson. Filmde Amerikalı hava çavuşu Claire Lee Chennault karakteri için Neeson'u düşünen Who, "Bir yıldız olmalı ama doğru yıldızı bulmak da zor. Çünkü o zamanlar Chennault yaklaşık 50 yaşlarındaydı. Bu rol için kafamdaki en uygun isim Liam Neeson." diyor.

Asya tarihine ilişkin epik destanlar her daim ilgi çekmeyi başarıyor. Woo da sanırız bunu tekrar farketti ve sıradan ana akım Hollywood filmleri çekeceğine, böyle epik filmler çekmeyi daha uygun buldu. Bilindiği gibi bundan önce çektiği 80 milyon dolarlık 'Kızıl Uçurum' serisiyle hayli ses getirmişti...