Dustin Hoffman, hasılat rekorları kıran 'Zor Baba' serisinin üçüncü filmi 'Little Fockers'da (Zor Baba 3) rol alacağını açıkladı. Serinin ikinci filmi 'Zor Baba ve Dünür'de, Ben Stiller'ın canlandırdığı Greg karakterinin babasını oynayan Hoffman, önceleri soğuk baktığı film için sonunda ikna oldu. Hoffman, yeniden Bernie Focker rolünde seyirci karşısına çıkacak. Barbra Streisand da yine Bernie'nin karısı rolünde filmde yer alacak. Çekimleri çoktan tamamlanan filme, Eylül'de çekilecek Hoffman sahneleri eklenecek.

Dünya çapında sevilen filmin yeni bölümünde, yıldızlardan oluşan kadroya Laura Dern, Jessica Alba ve Harvey Keitel de katılıyor. Film, 24 Aralık'ta gösterime girecek.

Filmin konusu:
Aradan geçen 10 yıl, karısı Pam’le (Polo) yaptıkları iki küçük Focker ve aşılan sayısız engelden sonra, Greg nihayet asabi kayınpederi Jack’in güvenini kazanır. Fakat para sıkıntısı çeken babamız, bir ilaç şirketinde ikinci bir işe girdiğinde, Jack’in en sevdiği erkek hemşireyle ilgili şüpheleri tekrar baş gösterir.

Greg ve Pam’in tüm tayfası -Pam’in aşk acısı çeken eski sevgilisi Kevin (Owen Wilson) da dahil- ikizlerin yaş günü partisi için toplandığında, Greg evinin erkeği olabileceğini şüpheci Jack’e kanıtlamak zorunda kalır. Tüm yanlış anlamalar, gözetlemeler ve gizli kapaklı işler sonucunda; Greg, Jack’in son sınavından geçip ailenin yeni reisi olacak mı, yoksa güven halkası sonsuza dek kırılacak mı?