Hollywood'un en çalışkan aktristlerinden Angelina Jolie, yakın zamanda Johnny Depp'le başrolü paylaştıkları 'The Tourist'le geliyor. Ayrıca Bosna Savaşı'nı anlatacak bir filmi hem yazıp hem de yönetecek olan Jolie'ye, Wolverine 2'nin senaristi Christopher McQuarrie'nin uyarlayacağı 'Unforgiven' isimli yeni bir film için The Tourist'in yapımcıları tarafından teklif götürüldü...

Önümüzdeki günlerde ilk yönetmenlik denemesini Bosna Savaşı sırasında yaşanan bir aşk öyküsüyle gerçekleştirecek olan Jolie'nin yapım şirketi GK Films, 2009 yılında İngiltere'de BBC kanalında yayınlanmış olan 3 bölümlük mini dizi 'Unforgiven'ı beyazperdeye uyarlayacak. İki polis memurunu öldürdüğü için 15 yılını cezaevinde geçiren bir kadının, bir zamanlar kız kardeşiyle yaşadığı geri dönmesi ve burada tanıştığı kişilerle kız kardeşinin izini sürmesini anlatan dizi, başroldeki Ruth karakterini canlandıran Suranne Jones'un muhteşem performansıyla da biliniyor.

Jolie'nin son kararını senaryoyu okuduktan sonra vermesi beklenirken, başı beladan kurtulmayan mahvolmuş kadınları canladırmadaki yeteneğiyle Jolie bu rol için biçilmiş kaftan.