Kickstarter.com’da yer alan habere ve projeye göre 60’larda yazılmış olan romanın uyarlamasının düşük bütçeli ama fikren Metropolis, 2001 ve Bladerunner ayarında bir film olması planlanıyor, teknik açıdan da Sin City ve 300 filminde gördüğümüz metodların kullanılacağı vaadi veriliyor. Filmin yönetmeni ve bütçe yardımı ile ilgili kampanyayı başlatan isim: Eoghan Kidney.

Filmin konusu şöyle olacak: Yıl 2053. Petrol tükenmiştir. Çürümekte olan Dünya bir enerji savaşının içindedir ama hala az da olsa umut vardır. Takıntılı bilimadamı Dr. Edward Hawks’un teorisine göre Ay'ın yüzeyinde bulunan nadir bir yakıt, krizi önleyebilir. Bu yakıta ulaşmanın tek yolu da Hawks’un henüz bitiremediği quantum insan taşıyıcı aletidir. Gönüllüler Ay’a doğru yola çıkarken Hawks ölümün bir çok boyutu olan bir alanda sıkışıp kalır.

Proje şu an ne aşamada

Gelişme kaydedildiyse de senaryoyu daha ileri aşamaya getirmek ve dudak uçuklatacak bir fragman çekimi için daha çok bütçeye ihtiyaç var. Proje o aşamaya gelirse, tüm filmin çekimi için finansal olarak hazır olmaya bir adım daha yaklaşmış olunacak. Bu film projesinin tamamlanabilmesi için gerektiği düşünülen mebla ise 15 bin dolar daha… Şu an bu kampanyanın bitmesine 34 gün kalmış ve toplanan mebla sadece 330 dolar.