Columbia Pictures bir Gary Sanchez / Mosaic yapımı olan, “The Other Guys/Yedek Polisler”i sunar. Başrollerini Will Ferrell, Mark Wahlberg, Eva Mendes, Michael Keaton, Steve Coogan, Ray Stevenson, Samuel L. Jackson ve Dwayne Johnson’ın üstlendiği filmi Adam McKay yönetti. Filmin yönetici yapımcıları ise David Householter, Chris Henchy ve Kevin Messick.

“The Other Guys/Yedek Polisler”in senaryosunu Adam McKay ve Chris Henchy yazdı. Filmin görüntü yönetimini Oliver Wood, yapım tasarımını Clayton Hartley, kurgusunu A.C.E.’den Brent White, kostüm tasarımını ise Carol Ramsey gerçekleştirdi. Filmin müziğini Jon Brion’a ait.

New York Polisi dedektifleri Christopher Danson ve P.K. Highsmith (Dwayne Johnson ve Samuel L. Jackson) şehrin en sıkı ve en sevilen polisleridir. Onlar dövme yaptırmaz, başka adamlar onların dövmesini yaptırır. İki masa ilerilerinde ve bir masa gerilerinde oturan detektifler Allen Gamble (Will Ferrell) ve Terry Hoitz’u (Mark Wahlberg), Danson ile Highsmith’in fotoğraflarının arka planında, odak dışında ve gözleri kapalıyken görürsünüz. Onlar kahraman değildir; onlar “Öteki Adamlar”dır. Fakat her polisin günü gelecektir. Çok geçmeden Gamble ve Hoitz başka hiçbir polisin bulaşmak istemediği, görünürde tehlikesiz ama New York şehrinin en büyük suçuna dönüşebilecek bir davaya denk gelirler. Bu onların hayatının fırsatıdır; ama acaba iki adamımız bu işin altından kalkabilecekler midir?

Filmin büyük bölümü New York’ta çekildi. Ferrell bu konuda şunları söylüyor: “New York’ta çekim yapabildiğimiz ve Wall Street’ten Rockefeller Center’a birçok farklı mekanı gösterebildiğimiz için çok şanslıydık. Şehrin aklınıza gelebilecek hemen her yerini filme koyduk. Üstüne üstlük, tüm çekimler boyunca tam donanımlı bir ikinci birimimiz vardı. Çarpışan arabaları, silahlı çatışmaları çektiler”. Patrick Crowley, New Yorkta mekan taraması yapmaya başlar başlamaz, “Adam’ın şehrin ikon hâline gelmiş mekanlarıyla gerçekten ilgilendiği ortaya çıktı. Yapım tasarımcımız Clayton Hartley de aynı ilgiyi paylaşıyordu. Örneğin, Ershon’ın çatı katı ofisini Rockefeller Plaza’nın 30. katında inşa ettik. Time Warner Binası’nda devasa pencereleri olan, dokuz metre yüksekliğinde, 10 metre genişliğinde bir caz kulüp vardı; mükemmeldi” diyor.

Diğer mekanlar da New York havasını yarattı. “Çok lüks bir mücevher mağazası yarattık ve soygun sahnesi için buranın ortasından yıkı güllesi geçirdik. Park Avenue’da yüksek hızda ve ters yönde bir araba kovalamacası sahneledik. Knicks basketbol takımının maçında çekim yaptık” diyor Crowley. Diğer önemli New York mekanları arasında Wall Street, City Hall Park, Plaza Hotel, ‘Bed, Bath and Beyond’ ve Coney Island’daki ünlü Nathan’s Hot Dogs bulunuyordu.

Yedek Polisler (The Other Guys), 8 Ekim 2010’da Pinema Film Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros tarafından vizyona çıkarılıyor...