İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıldan itibaren LG sponsorluğunda düzenlenecek olan sinemaseverlerin merakla beklediği Filmekimi, dokuzuncu yılında yine dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilen, çok ses getiren ödüllü yapıtlarla usta yönetmenlerin son filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Geçtiğimiz yıllarda %99 doluluk oranına erişen Filmekimi, bu yıl 08 – 14 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleşecek. Filmekimi’nin programında aralarında Cannes, Berlin, Sundance, Venedik gibi festivallerde boy gösteren ödüllü filmler, büyük ustaların yapıtlarının da bulunduğu 30’a yakın film yer alacak. Filmekimi boyunca her gece 21.30 seansında bir filmin galası yapılacak..

Filmekimi biletleri, Eylül sonunda Biletix satış noktaları; [Linkleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Kanka.net üyesi olmak için burayı tıklayınız.] ve Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00 aracılığıyla satışa sunulacak.

Festival boyunca filmleri en büyük indirimlerle ve öncelikli olarak izleme şansı Lale Kart sahiplerinin olacak. Lale Kart sahipleri biletlerini % 25’e varan indirimlerle alacaklar.

Festival programı Eylül ayı içinde belli olacak, beyazperde okuyucularıyla paylaşıyor olacağız...