Karanlık Sırlar, Acı Tatlı Hayat ve son olarak seyrettiğimiz Oryantal Western'i 'İyi, Kötü ve Çılgın'la tanıdığımız ünlü yönetmen Kim Jee-woon, son filmi 'I Saw Devil' ile katıldığı Toronto Film Festivali'nde Hollywood'un dikkatini çekmeyi sonunda başardı. Yeteneği Hollywood tarafından farkedilen yönetmenin ilk Amerikan prodüksiyonu ise, 2009'un hit senaryolarından 'Last Stand' oldu!

'60 Saniye' ve 1952 tarihli 'Kahraman Şerif' filmlerinin bir karışımı olarak nitelenen bu aksiyon-gerilim senaryosunun yazarı tanınmamış bir isim, Andrew Knauer.

Bir uyuşturucu baronunun etrafında gelişen hikayenin konusuna baktığımızda ise, Koreli yönetmenin projeyi neden kabul ettiği hemen anlaşılıyor. Saatte 320km hız yapan Gumpert Apollo ile uyuşturucu kaçakçılığı yapan kahramanımız, yine aynı araçla mahkemeden kaçmayı başarıyor. Fakat kendisini özgürlüğe kavuşturacak olan Meksika sınırını geçmesi için küçük bir sınır kasabasını ve onun deneyimsiz polis teşkilatını atlatması gereken kahramanımız için bu hiç de kolay olmayacaktır...

Yönetmenin filmografisine baktığımızda hiç de sırıtmayan bu senaryo, beklentilerimizi hayli yükseltti...

Filmin set tarihi ise şimdilik 2011 baharı olarak açıklandı. Bekliyoruz!