John Curran’ın yönettiği ve Robert De Niro, Edward Norton, Milla Jovovich ile Frances Conroy’un oynadığı 'Şantaj' (Stone), 8 Ekim'de vizyona giriyor.
Kendi jenerasyonlarının en önemli temsilcilerinden Robert De Niro ve Edward Norton, neredeyse 10 yıl önce birlikte rol aldıkları ve meslektaşlarını canlandırdıkları ilk filmleri 'Komplo'nun ardından bir kez daha birlikte kamera karşısına geçiyorlar. Ancak bu kez bir hapishane masasında farklı yönlerde oturuyor ve gerçek anlamda bir psikolojik satranç oyunu oynuyorlar.

FİLMİN KONUSU

Emekliliğine sayılı günler kalmış olan şartlı tahliye memuru Jack Mabry’den (Robert De Niro), büyükanne ve büyükbabasının cinayetini yangın ile kaza süsü verip örtbas etmeye çalıştığı için hapishanede bulunan Gerald 'Stone' Creeson’ın (Edward Norton) dosyasını, şartlı tahliye gerekçesi ile yeniden incelemesi istenir. Şartlı tahliyenin gerçekleştirilebilmesi ve Stone’un hapisten erken çıkabilmesi için Jack’i artık kendisinin yepyeni bir insan olduğuna dair ikna etmesi gerekmektedir. Ancak Stone’un bu çabaları, her iki erkek üstünde de hiç beklenmedik etkiler yaratacaktır. Kanun adamı ve suçlu arasındaki mesafe gittikçe daraldıkça, Stone’un iki adamın da karanlık dürtülerinden yola çıkarak kurguladığı yolculukta iki erkek de birbirine daha çok benzemeye başlar.
Filmde Stone’un seksi ve ahlak konusunda sıra dışı karısı Lucetta'yı Milla Jovovich ve Jack’in dindar, sadık karısı Madylyn'i Altın Küre ödüllü oyuncu Frances Conroy canlandırıyor.