Mahsun Kırmızıgül, terör uzmanı bir emniyet amirini canlandırdığı üçüncü filmi 'New York'ta Beş Minare' ile ilgili iddialı konuştu: "Türk Sineması'nda bugüne kadar böylesine yüksek teknik düzeye sahip film çekilmedi!"

İzleyicinin büyük beğenisini kazanan 'Beyaz Melek' ve 'Güneşi Gördüm' filmleriyle sinemada sağlam bir kariyer edinen Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi 'New York'ta Beş Minare' ile yine adından söz ettirmeye hazırlanıyor. İstanbul ve New York'ta çekilen film, konusu kadar görüntüleriyle de iddialı.

SERT VE ACIMASIZ
Senarist, yönetmen, oyuncu ve müzisyen olarak filmlerinde tüm yaratıcı kadronun işlevini tek başına üslenen Kırmızıgül, üçüncü filmi 'New York'ta Beş Minare'de sinemaseverlerin karşısına sert, acımasız bir emniyet amiri olarak çıkacak. 5 Kasım'da vizyona girecek film için bir yılı aşkın süredir geceli gündüzlü çalışan ünlü yönetmen, filmin müziklerinin son işlemleri için yakında Londra'ya uçacak.

DOĞUM YAKINDA
"Bu, 11 yıl önce yazdığım bir hikayeydi. Beni uzun yıllardır meşgul eden bir hayali gerçekleştirmenin arifesindeyim. Doğuma çok az kaldı" diyen Mahsun Kırmızıgül, iddialı konuştu: "Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; 'New York'ta Beş Minare', Türk Sineması'nda bugüne kadar çekilmiş en yüksek teknik düzeye sahip filmdir."

ÖNEMLİ OYUNCULAR OYNUYOR
'Beyaz Melek' ve 'Güneşi Gördüm' filmlerinde usta oyuncularla kamera karşısına geçen Mahsun Kırmızıgül, 'New York'ta Beş Minare'de yine önemli oyuncularla birlikte çalıştı. Filmde; Danny Glover, Gina Gershon, Robert Patrick gibi dünyaca ünlü oyuncuların dışında Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Ali Sürmeli, Zafer Ergin, Suna Selen, Hüseyin Avni Danyal, Salih Kalyon gibi tanınmış Türk oyuncular rol aldı.