Jerry Bruckheimer'ın yapımcılığında uzun süredir beyazperdeye taşınmayı bekleyen 'Maskeli Süvari', ayrılmaz ikili Gore Verbinski ve Johnny Depp'i tekrar bir araya getiriyor...

Radyoda yayınlanan 2,956 bölümle 1933-54 arası Amerika'da kült statüsüne erişmiş Maskeli Süvari, efsane gümüş kurşunlarıyla birlikte geri dönüyor! Radyoda doğan ve daha sonra TV, sinema, çizgi-roman ve edebi formlara da sıçrayan Maskeli Süvari; tema müziği, maskesi, atı ve kızılderili arkadaşı Tonto'yla Türkiye'de de 1980'lerde epey popüler olmuş bir kahraman.

Bir kaç Yeşilçam uyarlaması da çekilen bu efsanenin kendi memleketindeki son uyarlamasında senarist koltuğunda 'Hayallerinin Peşinde' ile tanıdığımız Justin Haythe var. Teklif hakkında son kararını henüz vermeyen Verbinski, eğer projeye el atarsa, filmde kızılderili Tonto rolünü oynaması düşünülen Depp ile üst üste 4. filmini çekmiş olacak.

Şu sıra Depp ile birlikte çalıştığı animasyon projesi Rango'yu bitirmeye çalışan yönetmen Verbinski, yapımcı Bruckheimer'la 'Karayip Korsanları'nda da çalışmıştı.