15882 1 jaredharris200 - Sherlock Holmes 2'nin Kötü Adamı Belli Oldu!

2009 yapımı Sherlock Holmes'un devam filminde belli başlı roller sonunda belli olmaya başladı. Büyük merakla beklenen filmde kötü adam rolünde kimin olacağı konusunda geçmişte yapılan dedikodulara bir açıklık getirildi ve filmde Sherlock Holmes'un ve arkadaşı Dr. John Watson'ın başına bela olacak kötü adam, kötülüğün Napolyonu olarak da bilinen Profesör Moriarty'yi Mad Men dizisinin yıldızı Jared Harris canlandıracak...

Daha önce Daniel Day-Lewis, Brad Pitt hatta Sean Penn, Javier Bardem ve Gary Oldman gibi ünlü oyuncuların da isminin geçtiği bu rol için seçilen Harris'i en son 'Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'nde izlemiştik. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış da olsa, rol Harris'in oldu gibi.

Peki merakla beklenen 'Sherlock Holmes 2'deki diğer rollerde kimler var? İsveç yapımı Millennium serisiyle tanınan ve şu sıra kariyerini Hollywood'da sürdüren 'Ejderha Dövmeli Kız' Noomi Rapace'i filmde gizemli bir Fransız Çingene olarak, İngiliz komedyen Stephen Fry'ı ise Sherlock Holmes'un 7 yaş büyük ağabeyi Mycroft olarak izleyeceğiz.

Bu yılın sonunda çekimlerine başlanması planlanan filmin yönetmen koltuğunda ise ilk filmin de yönetmeni olan Guy Ritchie var.

Son olarak Jared Harris hakkında bir kaç şey söylemeden bitirmeyelim. Yönetmen Ritchie'nin bu önemli rol için büyük bir Hollywood yıldızı seçmek yerine daha çok yardımcı rolleriyle tanınan Jared Harris'i seçmesine ister İngiliz torpili deyin, isterseniz de şans. Fakat yeteneğini büyük ihtimalle babası ünlü aktör Richard Harris'den alan ve yıldızını eline geçen böyle yapımlarla parlatmasını umduğumuz Jared Harris gibi görmezden gelinen yetenekli aktörlerin artık modası geçmiş, yıldızı çoktan sönmüş Hollywood yıldızlarını tekrar tekrar seyretmekten bıkan seyirciye iyi bir kıyak olacağı kesin.