Yılın merakla beklenen filminin çekimleri Tarsus'ta devam edecek.

'Kurtlar Vadisi Filistin' filminin çekimleri için Mersin'in Tarsus ilçesinde mahalle inşa ediliyor. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde dev bir set kuran Kurtlar Vadisi ekibi, mini bir mahalle inşa ediyor. Onlarca binadan oluşan mahallenin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Gece-gündüz demeden 24 saat vardiyalı çalışan ekibin çalışmalarını, Tarsus halkı da yakından takip ediyor.

Ekibin bir grubu Fevzi Çakmak Mahallesi'nde mini bir mahalle kurarken, diğer ekip ise Fahrettin Paşa Mahallesi'nde dün bir çekim yaptı. Mahallede bulunan bir sağlık ocağı İsrail'in askeri üssüne çevrildi. Aksiyon sahnelerinin çekildiği ve helikopterin iniş-kalkış yaptığı sahneleri mahalle sakinleri ilgiyle seyrederken, buradaki çalışmalardan sonra çekimlerin Fevzi Çakmak Mahallesinde kurulan dev sette devam edeceği öğrenildi.
Ayrıca birçok harcamasını Tarsus esnafından yapan Pana Film'in Tarsus'un ekonomisine önemli katkı sunduğu belirtildi.

MAVİ MARMARA'NIN İNTİKAMI
Yapımcılığını Pana Film'in üstlendiği 'Kurtlar Vadisi Filistin'in konusu şöyle:

Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.

Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.
MaestrΘ Çevrimiçi Alıntı Yaparak Cevapla