Usta oyuncu, ölümünün 10. yıl dönümünde Altın Portakal'da anılacak

Bu yıl 9-14 Ekim tarihleri arasında 47’ncisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, ölümünün 10. yılında yapacağı etkinlikler ve film gösterimleriyle Kemal Sunal’ı anmaya hazırlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın organize edeceği 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, ölümünün 10. yılında özel gece, film gösterimleri ve 'Kemal Sunal Film Afişleri Sergisi' ile usta oyuncuyu anacak.

KAPICILAR KRALI YENİDEN
Kemal Sunal anısına organize edilecek geceye, Sunal’ın ailesi ve rol arkadaşlarının katılması bekleniyor. Gecede ayrıca yönetmenliğini Zeki Ökten’in yaptığı başrollerini Kemal Sunal, Bilge Zobu, Şevket Altuğ ve Güler Ökten’in paylaştıkları 'Kapıcılar Kralı' filmi de gösterilecek.

Festival dahilinde sergilerde de büyük oyuncu anılacak. Sanat hayatına 82 film sığdırarak kırılması zor bir rekora da imza atan Kemal Sunal’ın film afişlerinin ve kostümlerinin yer aldığı sergi açılacak. Agah Özgüç’ın yılların birikimiyle oluşturduğu sergi aynı zamanda Yeşilçam’ın tarihsel kesitini de yansıtacak.