Columbia Pictures'ın yeni çizgi-roman uyarlaması Preacher için düşündüğü isim paylaşılamayan ünlü yönetmen Darren Aronofsky olarak açıklandı...

Daha önce Sam Mendes'in yöneteceği açıklanan ve imzaların dahi atıldığı Preacher projesi için fikir değiştiren stüdyo, 2011'de çekimlerine başlanacağı planlanan filmin yönetmen koltuğuna Darren Aronofsky'yi oturtmak için var gücüyle çalışıyor.

Daha önce haber yaptığımız gibi, Christopher Nolan'ın yapımcılığındaki yeni Superman için de yönetmen adayları arasında bulunan Aronofsky, iki proje arasında kalmış durumda.

Aronofsky'nin bu iki yüksek bütçeli yapımdan birini mi seçecek yoksa yoluna bambaşka bir projeyle mi devam edeceği ise şimdilik bilinmezliğini koruyor. Fakat Aronofsky neyi seçerse seçsin, sonunda sinemaseverlerin kazanacağı açık.

Daha önce çizgi-romanı filmi uyarlayacağı da konuşulan yönetmen Kevin Smith'in "Sinemaya gitmekten daha eğlenceli" olarak tanımladığı Preacher'dan kısaca bahsetmek gerekirse: Garth Ennis ve Steve Dillon tarafından yaratılan ve 1995-200 arasında 75 sayı çıkmış bu çizgi-roman, Jesse Custer adındaki bir vaizin hikayesini anlatıyor. Şiddet kullanımından sakınmayan Preacher, hak yolunda giden vaiz Custer'in doğaüstü bir yaratık tarafından bir kaza sonucunda lanetlenmesiyle değişen hayatına odaklanır. Bundan sonra Custer'in tek amacı vardır, içine giren bu lanetten kurtulmak için tanrıyı bulmak ve ondan yaptıklarının hesabını sormak... Bu yolculuğunda yoluna çıkan tüm doğal ve doğa üstü engellerden kiralık bir katil olan eski kız arkadaşı Tulip ve içki konusunda uzman vampir Cassidy eşlik edecektir.

Preacher gibi yeteneksiz ellerde heba olabilecek bir destan, ancak onu ruhuna yaraşır bir yönetmene teslim etmekle hayat bulacaktır. Daha önce TV dizisi de yapılmaya çalışılmış olan bu çizgi-roman uzun zamandır onu beyazperdeye uyarlayacak olan yetenekli yönetmenini bekliyordu... Acaba o kişi Aronofsky mi olacak, göreceğiz.