sosyalag200 - Sosyal Ağ- The Social Network Geliyor!


Columbia Pictures, Relativity Media ortaklığıyla bir Scott Rudin / Michael De Luca / Trigger Street yapımı olan David Fincher filmi, The Social Network/Sosyal Ağ'ı sunar.

Her çağ, ardında değişmiş bir dünya bırakan bir yaratıcıya tanıklık eder—ama bu tanıklığın, yaratım anında neler olduğuna ve kimlerin orada bulunduğuna dair bir savaşı da beraberinde getirmediği anlar çok nadirdir.

The Social Network/Sosyal Ağ'da, yönetmen David Fincher ve senaryo yazarı Aaron Sorkin, yeni yüzyılın en yenilikçi toplumsal fenomeni olan Facebook'un icat edildiği anı, yaratılış anında orada olduğunu iddia eden süper zeki genç adamların çatışan bakış açılarından hareketle keşfediyor. Sonuç, yaratma ve yok etmeyle dolu bir dram; kasıtlı olarak tek bir bakış açısıyla anlatılmaktan kaçınan, onun yerine çelişen gerçekleri ve zamanımızın sürekli dönüşüm geçiren sosyal ilişkilerini yansıtan, düello halindeki anlatıları takip eden bir öykü.

The Social Network/Sosyal Ağ içerdiği cinsel öğeler,uyuşturucu ve alkol kullanımı ve argo nedeniyle Amerikan Film Birliği tarafından PG-13 olarak sınıflandırılmıştır.