Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio'nun kavuşamayan aşıkları canlandırdığı 1997 yapımı destansı film 'Titanik', 2012'de üç boyutlu olarak yeniden gösterime girecek. Filmin yeniden gösterim tarihi olarak ise gerçek gemideki trajedinin yaşandığı 15 Nisan günü seçilmiş. James Cameron tarafından çekilen film, bu yıl 'Avatar' tarafından geçilene kadar tarihin en yüksek gişe başarısını elinde bulunduruyordu.

Daily Mail'ın haberine göre, görüntü uzmanları şimdiden filmin 3D'de nasıl görüneceğine dair denemelere başladı. 'Titanik'in yapımcısı Jon Landau, tüm sürecin filme yakışır bir biçimde bitirilmesi için titizlikle uğraşıyor. "Bu oldukça zaman isteyen bir süreç, biz de bunun doğru şekilde yapılmasından sorumluyuz" diyor Jon Landau ve ekliyor, "Şimdiye kadar sekiz ya da dokuz şirketin denemelerini izledik. Sadece biri öne çıkabildi."

Efsane filmi üç boyutlu hale dönüştürmenin on beş milyon dolara mal olması bekleniyor. Film, vizyona girdiği tarihte 1.2 milyar dolar gişe geliri kazanmış, Winslet ve DiCaprio'yu dünya yıldızı yapmıştı.