Daha dün The Hobbit projesindeki olumlu gelişmelerden bahsetmiş ve filmin çekimlerine Ocak ayı gibi başlanacağını bildirmiştik. Bugün ise Hobbit projesiyle ilgili yeni bir haber ulaştı elimize: The Hobbit ve devam filmi 3D çekilecek!

Artık bilim-kurgu janrının (daha doğrusu Hollywood'un) vazgeçilmez bir elemanına dönüşen 3D teknolojisi, belki de merakla beklenen filmlerin başında gelen The Hobbit'i de etkisi altına almayı başardı.

Daha önce filmi yöneteceği konuşulan Guillermo del Toro'nun filmi stüdyoya 3D olarak önerdiği, fakat stüdyonun bu fikre pek sıcak bakmadığı biliniyor. Fakat aradan geçen zaman içinde gişede büyük işler başaran 3D teknolojisi, hem seyircisini hem de yapımcısı mutlu etmeyi başardı. Tüm bunlardan etkilenen ve sadece arkasındaki Orta Dünya mirasından değil, bir de 3D'nin nimetlerinden faydalanmak isteyen stüdyo fikrini değiştirmiş gibi görünüyor...

Her ne kadar filmin 3D olarak vizyona gireceği kesin olsa da, filmin 3D mi çekileceği yoksa daha sonra mı 3D'ye dönüştürüleceği henüz bilinmiyor.