Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanlarından "Çete Ayşe" lakaplı Aydınlı Emir Ayşe Efe’nin hayatı beyazperdeye aktarılıyor.

"Çete Ayşe"yi "Türkiye Miss Globe-2009" yarışmasında birinci olan Banu Öztürk’ün canlandıracağı sinema filminin çekimlerine 8 Kasımda başlanacak. "Çete Ayşe" isimli filmin tanıtımı için Sürmeli Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

Sinema filminin yapımcı firması KUTER Grup Genel Müdürü Adem Koçyiğit, filmin Ege’nin tanınmış edebiyat ve tarih araştırmacısı Sabahattin Burhan’ın "Çete Ayşe" isimli romanından uyarlandığını söyledi. Tanıl Arayancan tarafından senaryolaştırılan filmin yönetmenliğini Yusuf Güven’in yapacağını belirten Koçyiğit, "Son dönemde yapılan dizi ve filmlere baktığımızda bir eksiklik
olduğunu düşündük. Bu çalışma ile Kurtuluş Savaşı’na kadın cephesinden bakalım
dedik" ifadesini kullandı.

Filmin kastını ve bütçesini oluşturduklarını vurgulayan Koçyiğit, "Filmde ’motor’ deme noktasına geldik. 8 Kasım’da çekimlere başlayacağız. Filmi Aralık ayında tamamlamayı ve şubat ayında vizyona sokmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

"Çete Ayşe"yi canlandıracak manken Banu Öztürk de, projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti ve heyecanı dile getirdi.

Filmin yönetmeni Yusuf Güven ise, "İyi bir film yapmak için yola çıktık. Umarım sonunda seyirci, ’iyi bir film olmuş’ der" dedi.

Basın toplantısına katılan DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Denizlili olduğunu hatırlatarak, "Yöremizi anlatan bir film yapıldığını duyunca koşa koşa geldim. Bu filme gücüm oranında ne yapabilirsem destek vermeye hazırım" ifadesini kullandı.