Yönetmen Ülkü Erakalın'ın, Zeki Müren'in son dokuz gününü anlattığı 'Çığlık Çığlığa Bir Sevda' filmi, maddi imkansızlıklar nedeniyle vizyona giremedi.

Ülkü Erakalın, başrollerini Ediz Hun ile Selma Güneri'nin oynadığı ve Zeki Müren'in ölüm yıldönümü olan 24 Eylül'de seyirciyle buluşturmayı amaçladığı filminin parasızlık kurbanı olduğunu söyledi. Çekimi biten filmin sinema gösterimi için bir firmayla anlaşma yaptığını belirten Erakalın şunları söyledi: "Film için cebimden 1 milyon lira harcadım. Ancak anlaştığım firma, filmin gösterime girmesi için 300 bin liralık fatura çıkardı. Sponsor da bulamadığım için film planladığım tarihte vizyona giremedi. Bu ülkede kaliteli bir iş yapmanın cezasını çektim. Film için harcadığı parayı borçla temin ettiğini hatırlatan ünlü yönetmen, "Filmim ancak bir televizyon kanalına satılırsa izleyiciyle buluşacak" dedi.

"MÜREN ÖLÜMÜNÜ PLANLADI"
Bu arada Erakalın, Zeki Müren'in ölümüyle ilgili ilginç bir iddiada da bulundu: "Müren ölüme gideceği süreci planladı. Ve de bu plan çerçevesinde, vefat edeceğini düşündüğü tarihte öldü." Müren'le 1987'de Yeni Asır için yaptığı röportajda ünlü sanatçının kendisine bu plandan söz ettiğini belirten Erakalın, bu röportajın filminin konusuna ilham kaynağı olduğunu söyledi.

İKİ FARKLI KUŞAK BULUŞTU
İzmirli yönetmen Ülkü Erakalın'ın çektiği 'Çığlık Çığlığa Bir Sevda' isimli filminde usta oyuncular Ediz Hun ve Selma Güneri'yle birlikte; Irmak Ünal, Özgür Özberk, Cenk Sözeri ve Tomris Oğuzalp rol aldı.