Film, Türk kahramanlarının Türkiye ve insanlık için savaşını konu alacak

Şarkıcılığı kadar dizi müzikleriyle de tanınan Kıraç, animasyon sinema filmine hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl kurduğu ‘Hayal Dünyası Animasyon’ adlı şirketle yaratıcı gençleri Kavacık’ta satın aldığı yeni binada bir araya getiren Kıraç, ekibiyle TRT Çocuk’a kendi yarattıkları ‘Pepee’ adlı çizgi filmi hazırlıyor.

Son yıllarda dizi müzikleriyle adından söz ettiren Kıraç, yeni sinema filminde geleceğin Türkiye’sini anlatmayı hedefliyor. Kıraç, yeni nesil Türk kahramanlarının Türkiye ve insanlık için savaşını konu alacak bilimkurgu türünde bir sinema filminin ön hazırlığına başladı.

AMERİKA’DAN NE EKSİĞİMİZ VAR?
Eşi Ayşe Şule Bilgiç ile birlikte dizi yapımı, tiyatro işletmeciliğindan sonra animasyon işine de giren Kıraç, "Önce bu animasyon işinde belli bir gelir elde etmeyi planladık. Şimdi belli bir seviyeye geldik. Bütçemiz tamamlanınca sinema projesini bir yıl sonra hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu tamamen bütçeyle ilgili bir şey. Bizim Amerika’da yapılan işlerden kalite olarak bir eksiğimiz yok. Para ve zamana bağlı, 20 kişiyle de yaparsınız, 2 bin kişiyle de... Avatar filminin hazırlanması yıllarca sürmüş" dedi.