Altın Portakal'da sanatçıların halkla buluştuğu kortej yapıldı. Binlerce Antalyalı, güzergah boyunca üzeri açık araçlarla önlerinden geçen sanatçılara sevgi gösterilerinde bulundu.

Bu yıl 47.'si yapılan Antalya Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde sanatçıların halkla buluşmasının sağlandığı kortej yapıldı. Antalya Kültür Merkezi'nden, Büyükşehir Belediyesi'ne kadar olan yolda vatandaşlar, sinema sanatçılarına sevgi gösterilerinde bulundu. Sanatçılar, halkın sevgi gösterilerine, bulundukları üstü açık araçlarda ayağa kalkıp, el sallayarak karşılık verdi.

KADİR İNANIR KORTEJE KATILMADI

Yeşilçam'ın emektar sanatçılarının çoğunlukta olduğu korteje Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Kadir İnanır katılmadı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, eşi Günseli Akaydın ve Rutkay Aziz aynı araca bindi. Rutkay Aziz, kortej güzergahı boyunca konfeti atarak, halkın coşkusuna ortak oldu.

YEÇİLÇAM'IN UNUTULMAZ İSİMLERİ KORTEJDE

Korteje katılan sanatçıların arasında Rutkay Aziz, Müjdat Gezen, Necmettin Çobanoğlu, Eşref Kolçak, Sümer Tilmaç, Umut Sezgin, Devlet Devrim, Arda Esen, Hakan Yılmaz, Coşkun Göğebakan dikkat çekti. Emir Kusturica'nın öğle saatlerinde Antalya'dan ayrılması nedeniyle Boşnaklar'ın kortej sırasında yapacakları açıklanan eylem gerçekleşmedi.

CANLI HEYKELLER İLGİ ÇEKTİ

Festival kortejinde sanatçılar kadar Kemal Sunal, Cilalı İbo ve Tarkan gibi unutulmaz film karakterlerini temsil eden ve canlı heykel olarak nitelendirilen pandomim sanatçıları da büyük ilgi gördü. Sanatçıları heykel sanan vatandaşlar, gerçeği öğrenince hatıra fotoğrafı çektirdi. Korteje katılan down sendromlu çocuklar da davul çalarak, etkinliğe renk kattı.

SEVGİ GÖSTERİLERİNE KARANFİL ATARAK KARŞILIK VERDİLER

Kortej Büyükşehir Belediyesi önünde sona erdi. Sanatçılar kortejin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kokteyline katıldı. Kortejin sona ermesine rağmen, sevgi gösterilerinin belediye önünde de devam ettiğini gören sanatçılar, halka karanfil attı.
.