Helen Mirren, eşi Taylor Hackford'ın yönettiği filmde, 1975 doğumlu rol arkadaşı Sergio Heris Mencheta ile ateşli sahneler için kamera karşısına geçti.

Bundan iki yıl önce 63 yaşındayken bikinili fotoğrafları basında yer alınca herkes onun ne kadar cesur olduğunu düşünmüştü. Ama Helen Mirren, başrollerinden birini üstlendiği Love Ranch filminde sevişme sahnelerinde rol alarak herkesi bir kez daha şaşırttı.

Mirren pek çok kişinin sandığının aksine bu sahneler çekilirken fazla zorlanmadığını söyledi. Öncelikle eşi Taylor Hackford'un kamera arkasında olmasının kendisine güven erdiğini söyleyen Mirren" İnsan yaşlandıkça soyunmak da kolaylaşıyor" diye konuştu.

Mirren daha önce de aralarında Caligula, Excalibur, The Thief, His Wife And Her Lover (aşkı, Hırsız, Karısı ve Aşığı) and Calendar Girls'ün de (Takvim Kızları) aralarında bulunduğu sekiz filmde soyunmuştu.

Mirren geçen yıl da Love Ranch filminin tanıtımı için Juergen Teller'a New York Magazine için üstsüz pozlar vermişti.

Mirren'ın eşi Taylor Hackford'un yönettiği Love Ranch gerçek bir öyküden sinemaya uyarlandı. Film, Nevada'daki ilk yasal randevuevini açan Botempo çiftinin öyküsünü anlatıyor.

Mirren iki yıl önce bikinili görüntülenmişti. Daha sonra bu fotoğrafların photoshop işleminden geçirildiği iddiaları ortaya atılmıştı.