Daha önce yüksek bütçesi ve filmin ağır korku sahneleri yüzünden yaş sınırlamasına takılacağının düşünülmesi yüzünden durdurulduğu açıklanan yeni Alien projesinde sevindirici gelişmeler yaşanıyor...

Ridley Scott'ın tekrar yönetmenlik koltuğuna geçeceği yeni Alien projesine el atan Lost'un senaristlerinden Damon Lindelof, senaryoyu tekrar gözden geçirdi ve filmi en azından 13 yaş üstü için 'seyredilebilir' hale getirerek yapımcıları memnun etmeyi başardı. Böylece yeni Alien'in çekilmemesi için ortada bir sebep kalmadı... Tabii şimdilik.

Efsaneyi diriltecek olan yeni Alien projesindeki bir diğer sevindirici gelişme ise, projede güzel yıldız Natalie Portman'ın da isminin geçmesi. Portman'ın ismi filmin kadrosunda olması istenen oyuncuların başında geliyor. Portman'ın çekim takviminin çakışması durumunda yedeği olarak düşünülen isimse, şu sıralar 'Sherlock Holmes 2'de rol alarak yıldızını parlatmaya çalışan orijinal 'Ejderha Dövmeli Kız' Noomi Rapace.

Biraz da Lindelof'un üzerinden geçtiği ve sır gibi saklanan senaryosuyla yeni Alien projesinden bahsedecek olursak; orijinal hikâyenin 34 yıl öncesini anlatacak olan yeni Alien'ın bütçesi 150 milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Ayrıca yeni bir hikaye anlatmak yerine, filmin, ilk Alien hikayesinin devamı olarak çekilmesi planlanıyor. Yani bir nevi Alien köklerine dönüyor diyebiliriz...

Bakalım oynadığı rollerle uzaya zaten alışkın olan Portman rolü kabul edecek mi? Daha da önemlisi 2012'de vizyona girmesi planlanan yeni Alien'ı Portman'lı ya da değil, izleyebilecek miyiz?