IKSV tarafından bu yıl 9. düzenlenen LG sponsorluğundaki Filmekimi’nde son güne gelindi. Bir hafta boyunca sinemaseverlere festival havası yaşatan Filmekimi, normal programın son gününe girerken, filmlere gösterilen yoğun ilgi nedeniyle 15 ekim gününe konulan ek seanslarla festival bir gün daha uzadı. Satışa çıktığı ilk günden itibaren gösterilen yoğun ilgi nedeniyle, bütün seanslarında biletleri tükenen Mutluyum Devam Et, Sosyalizm, Carlos, Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor, Aslı Gibidir filmlerine 15 Ekim Cuma günü 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30 saatlerinde Atlas sinemasında ek seanslar konuldu.

Ayrıca Filmekimi ’nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre NEW YORK, I LOVE YOU filminin 9 Ekim Cumartesi 24.00’te Atlas Sineması’nda gösterilmesi planan seansı iptal edilerek, Atlas Sineması 15 Ekim Cuma 24.00'e konan ek seansta aynı biletlerin geçerli olduğu belirtildi.

Önceki günlerde de Başka Bir Yerde, Devrim, Gümmm ve İnsanlar ve Tanrılar filmleri için düzenlenen ek seanslar ile sinemaseverler yoğun talep gösterilen filmleri izleme şansını yakalamışlardı.

Filmekimi, Emek Sineması’nın kapatılmış olması nedeniyle bu sene Atlas, Beyoğlu ve Maçka Cinebonus (Gmall2-5) olmak üzere dört farklı salona yayıldı. Öte yandan, hem gösterilen film sayısında artış olması, hem de Cannes, Berlin, Toronto gibi en önde gelen film festivallerinden beslenen programın nitelik açısından da oldukça dolu olması, bu yıl festivale gösterilen olağandışı ilginin ve biletlerin erkenden tükenmesinin başlıca nedeni.

Ek seansları mutlaka görmek istediğiniz filmleri vizyon öncesi seyretmek için son bir şans; ancak elinizi çabuk tutmakta fayda var.