Walt Disney Pictures 'Tron Efsanesi'nin dünya çapındaki geri sayımını başlattı.

Geri sayım süresince her hafta Walt Disney Company, filmin dünya çapında gösterime girmesine hazırlık amacıyla film içeriği, ürünler ve duyuruların bulunduğu heyecan dolu yeni Tron etkinlikleri düzenleyecek. Etkinlikler arasında bir 'Tron Gecesi' de yer alıyor.

NTV'nin haberine göre, 28 Ekim 2010’da düzenlenecek olan Tron Gecesi, dünya çapındaki seyircilere “Sistem”’e (Grid) ve Walt Disney Pictures’ın son teknoloji ürünü macerası "Tron Efsanesi" dünyasına giren ilk kişiler olma fırsatı tanıyacak. Tron Gecesi’nde heyecanla beklenen filmin 20+ dakikalık sahneleri gösterilecek.

3 boyutlu sinema salonları heyecan dolu, daha önce hiç izlenmemiş olan 3 boyutlu sahneleri özel gösterimle sunacak.

Walt Disney Studios Motion Pictures Prodüksiyon Başkanı Sean Bailey, “Hayranlara Tron Efsanesi’nin önceden 3 boyutlu özel bir gösterimini izletebilmek çok heyecan verici. Tüm dünyadaki izleyicilerin, yönetmen Joe Kosinski’nin yarattığı görsel açıdan çarpıcı ve teknoloji harikası dünyayı tecrübe etmeleri için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Film hakkında
“TRON Efsanesi” daha önce beyazperdede benzeri görülmemiş 3 boyutlu aksiyon dolu bir dijital dünyada geçiyor. Bir zamanlar dünyanın en ünlü bilgisayar oyunlarını yapan Kevin Flynn’in (Oscar ve Altın Küre ödüllü Jeff Bridges) gizemli kayboluşu, 27 yaşındaki asi oğlu Sam Flynn’in (Garrett Hedlund) peşini bırakmamaktadır. Sam, Flynn’s Arcade’den yalnızca babasının kendisine yollayabileceği tuhaf bir sinyali araştırırken, kendisini 20 yıldır Kevin’ın hapsolduğu dünyada bulur. Korkusuz savaşçı Quorra’nın (Olivia Wilde) yardımıyla, baba ve oğul görsel olarak –Kevin’in yarattığı- çarpıcı bir evrende bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar. Bu evren, daha önce hayal bile edilmemiş araçlar, silahlar, mekânlar ve ayrıca onların kaçmasını önlemek için her şeyi yapabilecek zalim bir adamın da olduğu çok daha gelişmiş bir evren hâlini almıştır.

“Tron Efsanesi”nin yönetmeni Joseph Kosinski, senaristleri Eddy Kitsis ve Adam Horowitz. Karakterler Steven Lisberger ve Bonnie MacBird tarafından yaratıldı. Disney Digital 3D tarafından sunulan ve müziklerini Grammy Ödüllü elektronik müzik ikilisi Daft Punk’ın yaptığı “Tron Efsanesi” 28 Ocak 2011’de sinemalarda.