.

'Geleceğe Dönüş' serisiyle yıldız mertebesine ulaşan Michael J. Fox'un, filmdeki Marty McFly karakterini canlandıran ilk isim olmadığını biliyor muydunuz?

'Geleceğe Dönüş' serisinin 25. yılına özel hazırlanan Blu-ray'inde bulunan ve daha önce hiç bir yerde yayınlanmayan görüntülerde filmin Marty karakterine ilk hayat veren Eric Stoltz'u ilk defa görüyoruz. Stoltz, filmin çekimlerinde 5 hafta bulunmuş fakat filmin yapımcısı Steven Spielberg tarafından yerine Fox getirilmişti. 25 yıldır büyük bir gizlilikle saklanan Stoltz'un oynadığı kareler ise bu hafta ortaya çıktı...

Filmin yönetmeni Robert Zemeckis ve yapımcısı Steven Spielberg Stoltz'un oyunculuğunu dramatik açıdan beğenseler de Marty karakterinin içinde barındırdığı mizahı ortaya çıkarmak konusunda biraz sıkıntılı bulmuşlar. 5. haftadan sonra gelen bu değişiklik ise yapım ekibine 3 milyon dolara mal olmuş.

"Stoltz harika bir aktör, fakat komedi yeteneği Bob Gale'in yarattığı karakter için bizim aradığımızdan çok farklıydı" diyen yönetmen Zemeckis, düşüncelerini Spielberg'le paylaştığında filmin geleceği için verilen en önemli karara imza attıklarını biliyorlar mıydı acaba?

2 178 - Geçmişe Dönüş!

3 160 - Geçmişe Dönüş!

4 158 - Geçmişe Dönüş!