47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen' ve 'En İyi Erkek Oyuncu' dallarında kazandığı üç önemli ödülle dönen 'Çoğunluk'un önceki gece Beyoğlu Sineması’nda düzenlenen galasına kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Seren Yüce’nin yönettiği, başrollerini Settar Tanrıöğen, Bartu Küçükçağlayan ve Esme Madra’nın oynadığı 'Çoğunluk'un galasında kalabalık İstiklal Caddesi’ne taştı.

Oyuncular galaya tam kadro katılırken, sanatçı dostları ve arkadaşları kendilerini tebrik ederek uzun süre alkışladı. Filmdeki rolüyle 'En İyi Erkek Oyuncu' kategorisinde Altın Portakal kazanan Bartu Küçükçağlayan gala öncesi soruları yanıtladı. "Bir şekilde bekliyorduk ama 'Kazanamazsak dünyanın sonu olur' halinde de değildik. Ama çok güzel oldu. Bu filme üç ödül de çok yakıştı" dedi.

'BEKLEMİYORDUM'
Oyunculardan Esme Madra "Ödül aldığımız için çok mutluyuz" derken filmde baba rolünü oynayan başarılı oyuncu Settar Tanrıöğen ise "Ben şahsen beklemiyordum. Festivalde her an her şey olabilirdi. Her duruma hazırlıklıydım. Özelikle kendimi bir şeye hazırlamadan ödül aldığımız için çok mutluyum" diye konuştu.
.