Sultan II. Abdülhamid'in dördüncü kuşak torunu Orhan Osmanoğlu, dedesi Şehzade Abdülkerim Efendi'nin sürgün yıllarını anlatan dizi film için çalışıyor
Osmanlı Hanedanı'nın 1924'te başlayan sürgün yılları "Efendi" dizisiyle ekrana taşınıyor. Sultan II. Abdülhamid'in dördüncü kuşak torunu Orhan Osmanoğlu, dedesi "maceraperest şehzade" Abdülkerim Efendi'nin sürgün yıllarını ekranlara yansıtacak. Dedesinin hayatını araştıran Osmanoğlu, "Çok ilginç bilgilere ulaştım ve bunu Türk halkıyla paylaşmak istedim. Bunun için bu diziyi yapmaya karar verdim" dedi. Kendisinin sadece hikâyeyi anlattığını ve senaryoyu başkasının yazdığını belirten Osmanoğlu, "Yönetmen arayışımız da sürüyor. Biriyle anlaşmak üzereyiz. Dizinin iki bölümünün senaryosu tamamlandı. 13 bölüm olması düşünülüyor. Daha da uzatılabilir. İlk etapta TRT ile çalışmayı düşünüyoruz. Anlaşma yapmadık ama büyük ihtimalle onlarla çalışacağız. Özel kanallardan da diziye büyük ilgi var" dedi.

2011'DE TAMAMLANACAK
Önümüzdeki günlerde yapacakları toplantıda diziyle ilgili daha geniş bilgilendirme yapacaklarını belirten Osmanoğlu, şunları söyledi: "Türkiye'de ilk defa hanedanı anlatan bir dizi çıkacak. Ben bu diziye danışmanlık yapacağım. Oyunculara yol göstereceğim. Bir şehzade nasıl davranır, ne yapar gibi sorulara yanıt vereceğim. Dizinin 2011 yılında tamamlanmasını ümit ediyorum. Japonya, Amerika, Hindistan, Lübnan'da da çekilecek. Dizide çok önemli 4 karakter var. Birincisi Abdülkerim Efendi, diğeri babası Mehmet Selim Efendi, Sultan Abdülhamid Han, bir de babaannemiz var."