Jane Austen'in ünlü 'Gurur ve Önyargı'sına yazar Seth Grahame-Smith tarafından zombilerin eklenmesiyle ortaya çıkan ilginç kitap 'Pride And Prejudice And Zombies', sinema uyarlaması şansızlığını kıracak gibi...

Daha önce David O. Russell'ın yönetmenliğinde ve Natalie Portman'ın başrolünde çekileceği konuşulan, fakat daha sonra iki ismin de başka projelere yönelmesiyle ortada kalan 'Pride And Prejudice And Zombies', bundan böyle 'Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma'nın yönetmeni David Slade'in önderliğinde Scarlett Johansson, Bradley Cooper, Mia Wasikowska, Tilda Swinton ve Catherine O’Hara gibi önemli oyuncularla yoluna devam edecek.

Daha önce Elizabeth Bennet baş-karakterini canlandırması düşünülen Natalie Portman her ne kadar oyuncu olarak olmasa da, yapımcı olarak halen projenin içinde.

Yazar Austen'in 19. y.y.'da geçen klasik olmuş eserine eklenen eğlenceli bir zombi hikayesini anlatan filmde, Elizabeth Bennet'in bir yandan Meryton'da hızla yayılan garip bir salgın sonucu dirilen ölülerle savaşını, bir yandan da Mr. Darcy ile yaşadığı aşkı izleyeceğiz. Elizabeth Bennet'i Scarlett Johansson'ın, Mr. Darcy'i ise Bradley Cooper'ın oynaması düşünülüyor.