Yakında hem yönettiği hem de başrolünü oynadığı 'Hırsızlar Şehri' ile izleyeceğimiz Ben Affleck, yeni projesi için çalışmalara başladı. Warner Bros.'un gangster projesini reddeden Affleck'in gözü 'Replay' isimli bir roman uyarlamasında...

Yazar Ken Grimwood'un ülkemizde 'Sil Baştan' ismiyle yayınlanan ve daha önce pek çok kez sinemaya aktarılmaya çalışılan romanının senaryosu 'Şanslı Slevin' filminin senaristi Jason Smilovic tarafından yazıldı. Film, Central Park'ta bir cinayete engel olmak isterken kalp krizi geçiren 43 yaşındaki bir adamın öyküsünü anlatacak.

43 yaşındaki Jeff Winston, heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir... tek bir fark dışında: Jeff geleceği avucunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini... Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?

Henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığı projenin görüşmeleri devam ediyor...