Sinema atölyesi çalışmalarını uzun bir aradan sonra geçen sezon yeniden başlatan Mezopotamya Sinema, bu yıl da kasım ayında başlatacağı atölyeyi yenilenmiş bir vizyonla sürdürecek.

Mezopotamya Sinema Atölyesi Başlıyor. 6 ay sürecek atölye kendi becerileri ve yetenekleri doğrultusunda sinemaya ilgi duyan; senaryo yazmayı, kurgu yapmayı, kamera kullanmayı, film çekmeyi, film yapımcılığı olanaklarını öğrenmek isteyen bireylere bir ön eğitim desteği verecek; alternatif ve demokratik bir ortamda, piyasadan ve ticari koşullardan bağımsız üretim yapabilmelerinin olanaklarını sağlayacak.


Geçen yıl 20 kişilik bir sınıf oluşturarak uzman eğitmenler eşliğinde, Ekim 2009 – Nisan 2010 olmak üzere 6 aylık kuramsal ve uygulamalı sinema dersleri veren Mezopotamya Sinema Atölyesi bu yıl da çalışmalarını sürdürerek yeni yeteneklere güçlü bir sinema perspektifi sunmayı amaç edinecek; “anlatılacak hikayeleri” olanlara estetik anlatım becerisi kazandırmayı hedefliyor.


Alternatif bağımsız film çekmenin olanaklarının geliştiği, Kürt Sineması’nın gelişim gösterdiği günümüzde, sinemasal bir serüvenin ilk yolculuğuna çıkmak isteyenler, 13 Kasım 2010 günü başlayacak Mezopotamya Sinema Atölyesi’ne kayıt için başvuru yapabilirler.


Başvuru yerleri:
Mezopotamya Sinema Kolektifi (Yapım13 film Prodüksiyon)
Mezopotamya Kültür Merkezi


Son Başvuru Tarihi: 1 Kasım 2010


Tel: 0212 232 60 63 - 251 85 06