15997 corbijn200 - Anton Corbijn Sinemayı Bırakıyor!

Manchesterlı post-punk grubu Joy Division'ın vokalisti Ian Curtis'in trajik hayat hikayesini anlattığı ilk filmi Control ile gönlümüzde apayrı bir yer edinen fotoğrafçı, klip ve film yönetmeni Anton Corbijn, geçen haftalarda vizyona giren ikinci filmi Centilmen'le yerini daha da sağlamlaştırmıştı.

Biz yenekli yönetmenden daha fazla film beklerken, Corbijn'in Empire dergisine verdiği söyleşide, sadece bir film daha çekeceğini söylemesi tüm beklentilerimizi yerle bir etti. Corbijn, son filminde 'Das Boot' filminde de oynamış olan aktör ve müzisyen Herbert Grönemeyer'in müzik hayatını anlatacak ve böylece sinema kariyerine nokta koyacak.

Tıpkı Michel Gondry gibi sinemaya video klip dünyasından geçen ve aynı başarıyı burada da sürdüren nadir isimlerden biri olan Corbijn, 'Örümcek Adam 25'i görebilecek kadar çok ömrünün kalmadığını, yavaş üreten biri olarak da diğer işlerini yaparken aynı enerjiyi sinemaya yansıtamayacağını düşünüyor.

Ne diyelim, en azından bir Corbijn filmi daha göreceğimiz için mutlu mu olmalı, yoksa son kez göreceğimiz için üzülmeli miyiz? Bilemedik.