Önceki yıllarda yapımcı ve yönetmen Roland Emmerich’in ilgilendiği 'Fantastic Voyage' filminin ‘remake’ projesi yönetmen James Cameron’a kısmet oldu. Yönetmenin Avatar’da birlikte çalıştığı yapımcı Laeta Kalogridis ile yeni projesi olan ‘Fantastic Voyage’ için tekrar bir araya geleceği açıklandı. Kalogridis, FOX’un yeniden yapım projesi olarak karşımıza çıkacak, 1966 tarihli bilimkurgu filminin senarist kadrosunu oluşturmakla işe başlayacak.

Martin Scorsese için Dennis Lehane’nin romanından Zindan Adası’nı (2010) senaryolaştıran ve filmin yapımcıları arasına da adını yazdıran Kalogridis, Avatar’ın senaryo aşamasına yaptığı katkılarla da yardımcı yapımcı (executive producer) olarak bu filmin de künyesinde karşımıza çıkmıştı.

Fantastic Voyage’ın yeniden çekilecek versiyonun senarist kadrosu için şimdiye kadar Shane Salerno, Marianne Wibberly ve Paul Greengrass’ın isimleri dedikodu kulislerinde yer aldı.
Bilimkurgu klasikleri arasına giren Fantastic Voyage, bir bilim adamının hayatını kurtarmak amacıyla, başka bir grup bilim adamının atomik boyutlarda küçültülerek, minyatür bir denizaltı ile tehlikedeki bilim adamının bedenine ‘seyahat’ etmelerini konu alıyor.

Filmin 2013’te vizyonda olması planlanıyor.