Yann Martel'in 'Pi'nin Yaşamı' adlı çok satan kitabından Oscarlı yönetmen Ang Lee tarafından uyarlanacak filmin başrolü bulundu. 3000 çocuk arasından seçilen oyuncu Suraj Sharma, senaryosu David Magee tarafından yazılan filmde 16 yaşındaki bir Hintli çocuğu oynayacak.

Beyazperde.com'un haberine göre, daha önce bu yıl içinde çekileceği söylenen fakat bütçe sıkıntısı yüzünden bir türlü başlanılamayan film, 50 milyon dolarlık bütçesiyle artık çekime hazır.

OKYANUSUN ORTASINDA YAPAYALNIZ
Filmin konusu hakkında ipucu sağlaması açısından kitabın konusuna bakılırsa; bir yük gemisinin trajik şekilde batmasının ardından, bir filika uçsuz bucaksız, vahşi Pasifik Okyanusu'nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın, hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır.

Bol ödüllü bir kitap olan 'Pi'nin Yaşamı'nı daha önce M. Night Shyamalan'ın sinemaya aktaracağı konuşuluyordu. Fakat araya giren diğer projeler yüzünden filme bir türlü başlanılamamıştı. Şimdi ünlü yönetmen Ang Lee'nin elinde olan proje, önümüzdeki yılın başında ‘start’ alacak. Tayvan ve Hindistan'da çekilecek film 3D olacak.